Dřevěné postele

Ačkoliv dnešní trh nabízí lůžka z široké škály různých materiálů, mezi nejžádanější již po několik let patří právě ty dřevěné. Zajímá vás, jaké existují varianty, a co je dobré vědět, než si postel zakoupíte? Pak je dnešní článek přímo pro vás!

postel
http://www.decoist.com/

Masivní dřevo se hodí do každého interiéru, ať už jej máte zařízený moderně nebo jste vyznavači stylu vintage. Jistě také uvítáte možnost dřevěné postele v provedení s čalouněním, které vypadá velmi luxusně, či kovovými komponenty, např. čelem postele. Nejčastěji využívaným materiálem je borovicové a dubové dřevo. Existují však i lůžka z břízy, buku či smrku.

Vybíráme dřevěnou postel

Co se týče rozměrů, doporučuje se pro jednolůžka šířka zhruba 80 až 90 cm, zatímco délka by měla odpovídat vaší výšce plus 25 až 30 cm. Výška postele by se včetně matrace měla pohybovat kolem 50 cm. Moderní jsou také bočnice, které by neměly svou výškou překročit 7 cm, jelikož pak by se vám z lůžka nevstávalo pohodlně. Že je pohodlí při koupi levné postele to nejdůležitější, dokazuje i možnost dotvoření již sériových produktů na míru, což dnes nabízí valná většina výrobců v podobě dokoupení různých produktů spojené s postelí. Ti jsou také ochotni dát vám volnou ruku při výběru postelového roštu, který můžete zvolit např. prkenný nebo lamelový.

Na co byste neměli zapomenout

Při výběru postele je pochopitelně důležité, jak velký prostor pro nové lůžko máte k dispozici. Není-li tento prostor zrovna velký, řešením pro vás může být lůžko rozkládací nebo ne ještě tolik známé sklápěcí. Pokud máte naopak v místnosti spoustu volného místa, myslete na to při koupi, jelikož čím širší postel, tím pochopitelně více pohodlí a kvalitního spánku pro vás. Zapomenout byste také neměli na možnost úložného prostoru pod postelí, který vám jistě také přijde vhod.

Jak vidíte, nabízí trh nepřeberné množství výrobků, ze kterého si jistě vybere i ten nejnáročnější spáč.