Vsaďte na jistotu – pořiďte si povlečení z mikroplyše!

Potřebujete nutně nové povlečení, ale nevíte si rady s jeho výběrem? Nejprve si dobře promyslete, jaké máte potřeby a co od povlečení opravdu očekáváte. Záleží vám na kvalitě materiálu? Má být povlečení spíš chladivé nebo hřejivé? Máte problémy s roztoči anebo jsou pro vás důležitější malé nároky na údržbu a žehlení? Výběr skutečně není jednoduchý.

povlečení
Zdroj, foto: photos2.zillow.com

Do chvíle, než se na trhu objevily moderní textilní materiály, věřili lidé nejvíce bavlně. Byla příjemná, nenáročná a splnila svůj hlavní účel – ochránit přikrývky před zašpiněním. Postupem času se ovšem nároky zákazníků značně zvýšily a obyčejné bavlněné povlečení jejich požadavkům nevystačovalo. Začaly tedy vznikat syntetické látky, ze kterých se nakonec nejoblíbenějším stal mikroplyš.

Mikroplyš je promyšlený materiál se spoustou výhod

Povlečení z mikroplyše si snadno získalo oblibu u zákazníků s různými požadavky. Dokázalo totiž splnit vše, co vás napadne. Nejdůležitější úlohou povlečení je ovšem vysoká hřejivost, která je zajištěná hustou a velmi jemnou strukturou vláken. Představte si jedno miniaturní vlákno vedle druhého a každé z nich má schopnost zahřát lidské tělo i v největších mrazech a tuto teplotu udržet po celou dobu přikrytí. Nemusíte používat dokonce ani žádné speciální přikrývky. Stačí vám pouze povlečení z mikroplyše.

Povlečení z mikroplyše má minimální požadavky na údržbu

Důležité jsou ovšem také otázky údržby. Povlečení z mikroplyše má schopnost odolat plísním, skvrnám i vlhkosti. Umělá vlákna dokonce ani nelákají roztoče, tudíž je povlečení vhodné i pro alergiky. Po vyprání vypadá vždy jako nové a nemusí se dokonce ani žehlit. Barevná stálost je přitom nejspolehlivější ze všech textilních materiálů. Mikroplyš se vám může zdát jako zázrak, ale přitom se jedná pouze o dobře promyšlenou textilii, která vám může sloužit každou noc po celý zbytek vašeho života.

Ložní prádlo musí být kvalitní a spolehlivé!

Pokud si tedy pořídíte povlečení z mikroplyše, získáte teplo, kvalitu a spolehlivost. Materiál jemný na dotek, odolný proti všem nepřátelům látek a textilu. Společně s povlečením si můžete pořídit také prostěradlo z mikroplyše a znásobit tak účinky tohoto jedinečného materiálu. Díky širokému výběru vzorů a barev si dokonce můžete přizpůsobit povlečení také stylu své ložnice. Žádné povlečení si nedokázalo získat za tak krátkou chvíli velmi náročné zákazníky, jako povlečení z mikroplyše. Nevěříte? Vyzkoušejte!