Vyplatí se pokládat plovoucí podlahy svépomocí?

Plovoucí podlahy jsou rozhodně hitem moderní doby. Jiná podlahová krytina se snad již kromě koupelen nevyužívá. Plovoucí podlahy můžete totiž umístit do každé místnosti včetně kuchyně. Vlhkost v koupelně by jim však nemusela prospívat.

podlahy
Zdroj, foto: design-milk.com

Základním rozdělením plovoucích podlah bývá materiální. Postup výroby se pak liší svoji jednoduchostí a přesností i v případě, že se rozhodnete položit plovoucí podlahu sami. Záleží pak na vaší šikovnosti, jaký bude výsledek vaší práce a jestli nakonec nebudete svého rozhodnutí litovat.

Nechte si poradit nebo pomoci s pokládkou plovoucí podlahy

Mnoho lidí má totiž snahu na řemeslných pracích ušetřit tím, že si je provedou sami bez pomoci. Finanční úspora je to jistá. Pokud se vám však práce nepovede, prodraží se vám oprava a nová práce několikanásobně. Pokládkou plovoucích podlah se přitom zabývá řada ověřených firem, jakými jsou například plovoucí podlahy Brno. Je ale pravdou, že samotná pokládka není příliš složitá a pokud jste alespoň částečně pokročilý kutil, měli byste zvládnout práci na jedničku.

Postup pokládky plovoucí podlahy není nijak složitý

K nejdůležitějším krokům při pokládání plovoucí podlahy patří vyrovnání podkladu pomocí speciálních materiálů. Zajistíte si tím nejen rovnou podlahu ale také zvukovou a tepelnou izolaci. Podlahové dílce nechte uskladněné alespoň 48 hodin v místnosti, kde se ji chystáte pokládat. Na spojování moderní plovoucí podlahy se již nepoužívá lepidlo, jelikož mají dílce ve většině případů zámkový spoj, který do sebe snadno zapadne a zvyšuje pevnost a stabilitu celé podlahy. Pokládat začněte od stěny a přidávejte jeden dílec vedle druhého. V další řadě pokračujete odříznutým koncem a takto pracujete, dokud není celá podlaha položena.

Nejdůležitější je kvalita materiálu vybrané plovoucí podlahy

Před samotnou prací si ale pečlivě zkontrolujte materiál a také spoje mezi jednotlivými dílci. Jejich nedokonalost by pokazila celkový efekt, ať byste byli sebevíc šikovní. Materiály plovoucí podlahy se od sebe různí nejen vlastnostmi, ale také finanční investicí. Pokud chcete poznat cenu jednotlivých druhů této podlahové krytiny, prohlédněte si ceník plovoucí podlahy, který vám přiblíží rozdíly mezi jednotlivými druhy. S plovoucí podlahou budete jistě maximálně spokojeni, ať si vyberete jakkoliv.