Svěží tipy k vylepšení rodinného domu

Dokončujete stavbu rodinného domu nebo se chystáte k rekonstrukci? Chcete dát svému domu nový kabátek nebo si konečně při přecházení z ulice ke vchodu nezvrtnout kotník? Pak zde pro Vás máme pár typů a zajímavých informací.

Jak se doma cítit bezpečně foto 1

Fasáda rodinného domu je jednou z důležitých částí rekonstrukce a to nejen proto, že plní izolační a ochrannou funkci, ale také funkci estetickou. Dnes je možné vybírat ze široké škály barev se silikonovým, silikátovým nebo akrylátovým základem. Také je možnost výběru v provedení, fasáda může být hladká, škrábaná či točená. Barvu lze kombinovat i s dřevěným či kamenným obkladem čímž dodáme domu moderní nádech.

Příjezdová cesta či chodníčky k zahradnímu altánku budou vypadat s novou dlažbou velice dobře. Na tyto plochy lze využít zámkovou dlažbu, která je v podstatě bezúdržbová, pevná a velice odolná vůči vnějším vlivům. Jeden z důležitých aspektů je také to, že pokládka zámkové dlažby je nízkonákladová. Navíc pokud zjistíte, že telekomunikační kabely musí vést zrovna pod Vaší nově udělanou příjezdovou cestou, není velký problém ji rozebrat a znovu poskládat do původního stavu. Barevná i tvarová různorodost Vám navíc umožní sladit dlažbu s fasádou, čímž si svoje sídlo vyšperkujete k dokonalosti.

Pokud jste fanoušci spíše přírodních materiálu, nejžádanějším produktem tohoto typu je žulová dlažba. Tato varianta je sice finančně náročnější, ale mnohem odolnější. Vyteče-li Vám olej s auta, nevsákne jej a nezanechá žádný důkaz o této malé havárii a na rozdíl od dlažby zámkové je na ni záruka 20 let. Také se z ní dají skládat nejrůznější ornamenty, mozaiky a obrazce nebo ji kombinovat s jiným druhem kamene jako je např. řezaný vápenec, antracit, čedič, porfyr nebo břidlice.

Zahradu, konkrétně okolí záhonků, skalek či chodníčků, můžete jednoduše vylepšit za pomocí dřevěné palisády. Působí esteticky a hlavně tak můžete oddělit jednotlivé části Vaší zahrádky. Manipulace není složitá a zvládnete ji sami i přesto, že nejste zrovna velcí kutilové. Lze ji koupit v přírodním stavu či lakovanou, popřípadě si ji můžete napustit či nalakovat doma.