Bydlení v kostce nejen pro knihomoly

Dnes se zcela netradičně podíváme na to, jak se žije v opravdu malinkatém domě, který z dálky připomíná spíš kostku, než typický dům se šikmou střechou. Právě v designu ovšem tkví jeho originalita, kterou dnes můžete obdivovat společně s námi.

Black-Exterior
Zdroj: freshome.com

Objevte knihomolský ráj v kostce

Designové studio Padrón bylo svým klientem požádáno a realizaci malého domku, ve kterém by mohl trávit víkendy. Prvotní vize vytvořit sídlo pro opravdového vášnivého knihomola, daleko od civilizace a s velkou knihovnou, byla zdá se že naplněna. Tato jednopokojová stavba obsahuje vše, co člověk pro trávení volného času potřebuje. Najdete zde dostatečné prostory pro uložení postele, stolu i židle. Nejvíce prostoru je však věnováno knihovně, která zabírá značnou část stěn domku. Můžete se tak velmi snadno ocitnout v opravdovém knihomolském ráji, protože i klid na čtení na tomto odlehlém místě jistě vždy najdete.

Cabin-in-the-Snow

Útulný koutek

Většina použitého stavebního materiálu byla zajištěna na místě. Stačilo k tomu několik statných dubů a minimalistické bydlení bylo na světě. Konstrukce stavby je velmi jednoduchá a prostá a neumožňuje majiteli, aby v domku shromažďoval zbytečné věci. První místo tu patří pochopitelně knihám, a pohodlnému čtení je tak uzpůsobeno i situování oken a jejich rozměry. Výhledy z nich jsou pro milovníky romantiky úžasným zážitkem.

Cozy-Bed-and-ChairRoom-for-BookwormsSecret-DoorBig-Window
Zdroj: freshome.com