Jak vytvořit levnou nástěnnou galerii

Nejen milovníci umění jistě někdy zatoužili vlastnit obrazovou galerii. V tom případě jim dnes pomůžeme splnit jejich sen a ukážeme způsob, jak si snadno, rychle a za minimum nákladů vytvořit vlastní nástěnnou galerii.

galerie
Zdroj: decoist.com

Nejprve si vše rozvrhněte

Pokud chcete na svoji stěnu umístit obrazovou galerii, měli byste si napřed rozvrhnout, jak budou obrazy po celé ploše rozloženy. Moderní je kombinace různých tvarů a velikostí obrazů, proto si vystřihněte několik návrhů a vyzkoušejte na velkém výkresu, jaké složení vám bude nejvíce vyhovovat. Nemusíte se ani držet klasických obdélníkových tvarů. Klidně do své nástěnné galerie zakomponujte i plastická písmena, která jsou k dostání ve většině obchodů s interiérovým designem. Písmena si však můžete pomocí kartonu snadno vyrobit i sami doma. Stačit vám bude lepidlo, nůžky a balicí papír.

galerie

Když už víte, jak bude galerie vypadat

Máte plán, jak obrázky rozprostřít? Pak už se můžete vrhnout na nákup různě zdobených rámů, do kterých obrázky zasadíte. Ačkoliv je možné se i v tomto bodě vyřádit a pohrát si s různými styly, mějte na paměti, že méně je někdy více. Přehnaně moc kombinací by totiž už nemuselo vypadat dobře. Až budete mít vše na svém místě, poodstupte a zkontrolujte, zda je toto rozložení tím pravým. Věřte, že vaše domácí galerie bude lahodit nejen vašemu oku, ale neunikne ani pohledu návštěv.

galerie

galerie

galerie

galerie

galerie

galerie

galerie

galerie
Zdroj: decoist.com