Úžasné zvířecí obrazy z papíru

Každý z nás v dětství jistě zkoušel různé vystřihovánky a skládačky z papíru. Některé tato činnost zaujala natolik, že se jí věnují i v dospělosti. Patří mezi ně například i kanadský umělec Calvin Nicholls, který prostřednictvím papíru vytváří dokonalé plastické obrazy, které budou vypadat skvěle na stěně každého moderního interiéru.

z papíru
Zdroj: home-designing.com

Proč je právě papír

Hra s papírem je populární po mnoho let. Zatímco naši předkové neměli tolik možností, jako máme dnes my, dostává se nám do rukou stále více a více metod a nástrojů pro práci s papírem. Proto je vlastně zcela pochopitelné, že je papír oblíbeným materiálem i ve světě dekorací. Skvěle se s ním pracuje, je snadno dostupný a výsledný výtvor můžeme mít díky němu v různých barvách. My se dnes podíváme na papírové sochy, které vypadají opravdu jako živé.

z papíru

Divočina z papíru

Umělec Calvin Nicholls čerpal inspiraci v přírodě. Má velmi v oblibě zvířata, a proto právě je použil jako vzor pro svoji práci. Tou bylo vytvořit několik plastických modelů, které by zkrášlovaly interiér. O tom, nakolik se mu to podařilo, se můžete přesvědčit sami. Jisté je, že výroba takových obrazů autora stála nejen mnoho papíru, ale také trpělivosti. Dal si totiž záležet na každičkém detailu, což bylo jistě velmi pracné a náročné. Výsledek však stojí za to a na světě je zcela neobvyklá kolekce interiérových doplňků s nádechem divočiny.

z papíru

z papíru

z papíru

z papíru

z papíru

z papíru

za papíru
Zdroj: home-designing.com