Natočte si vlastní vodu – ze své studny!

Už jste slyšeli o výhodách, které vám mohou přinést vrtané studny? Hloubka studny je díky provedenému vrtu hlubší než u kopaných studen. Z tohoto důvodu je využíván celý prostor zvodnělého kolektoru a přísun vody je zajištěn i v období bez srážek. Voda, která vám poteče z kohoutku, nebude povrchově znečištěná a dopřát si můžete až dva tisíce litrů za den! Váš rozpočet bude ušetřen o poplatek za neustále se zvyšující vodné a peníze, které do vrtané studny investujete, se vám rychle vrátí.

domácí zahradní studny
Zdroj: exponent.com

Realizace studny

Přesvědčili vás výhody a plusy vrtané studny? Pak počítejte s následujícími kroky realizace. Jako první proběhne výběr nejvhodnějšího místa pro vrtanou studnu a vyhodnocení druhu podloží, zhodnocení hydrogeologických vlastností a výškových poměrů pozemku. Dále se zvolí vhodný vrtný systém a termín realizace. Samotné provedení práce sestává z přípravy, vrtu, vyvložkování vrtu pažnicemi, čerpací zkoušky a podepsání předávacího protokolu. Garance a záruky jsou nedílnou součástí nabízených služeb. Záruka na dílo je stanovena na nadstandardních 60 měsíců.

Vrtané studny však skrývají jeden zádrhel, za který můžete obdržet vysoké pokuty. Realizace, využívání vrtané studny a čerpání podzemní vody musí být povoleno příslušnými úřady, na což je potřeba myslet v dostatečném předstihu. Složitý proces povolování stojí za absolvování – získáte tak vlastní zdroj pitné vody.