Nízkoenergetická dřevostavba – vstupte dál

Představte si jednopodlažní bungalov, orientovaný do zahrady s terasou a bazénem. I to může být váš nový moderní dům, postavený v nízkoenergetickém standardu. Moderní dřevostavby toho ale nabízí mnohem víc.

dům
Foto: drestav.cz

Technika, jakou jsou dnešní dřevostavby stavěné, má jen málo co dočinění s naší zažitou představou o srubu, nebo malebné roubence. Společným jmenovatelem je sice dřevo, ale rámy stěn a další prvky domu jsou připraveny ve výrobní hale, za stabilní teploty a vlhkosti. Na místě stavby tak probíhá pouze jejich montáž, doplnění izolací a opláštění pomocí dřevovláknitých desek. Vnější stěna je opatřena termo-izolační omítkou, vnitřek budovy parozábranou, která je důležitá kvůli zamezení kondenzace vodních par.

Navštivte vzorový dům

Velikost, tvar a typ domu je pak omezen už jen vaší fantazií a výší investice. Montované domy jsou vždy přizpůsobené na klíč a díky tomu je každý dům jedinečný. Nejlepší obrázek o tom, jak takový dům může vypadat, vykreslí návštěva vzorového domu.

Jeden takový stojí i v Sedlčanech. Tento projekt, postavený společností HK-Dřestav, je možné realizovat jako nízkoenergetický i pasivní dům. Při jeho návštěvě si především vyzkoušíte akusticky tlumené betonové podlahy, prohlédnete si složení stěn, a také si vyzkoušíte příjemné podlahové vytápění, které je již obsaženo v základní ceně domu.

dům2 foto

Projekty rodinných domů od HK-Dřestav zahrnují moderní bungalovy, rodinné vícepatrové domy se sedlovou střechou, luxusní vily s plochou střechou, ale i rekreační objekty. Vše v nízkoenergetickém, nebo pasivním standardu, za použití dřeva a nejmodernějších izolací. Cenovka těchto dřevostaveb začíná už na méně než 2 milionech korun. Pokud jste nenašli dům, který hledáte, nechce si zpracovat vlastní úpravu na klíč. Vizualizace ve 3D a návrh půdorysu je zdarma.