Je libo dřevěné parkety nebo umělé lamely?

Každá místnost v domácnosti potřebuje spolehlivou a pěknou podlahu, která bude splňovat všechny nároky obyvatel. Rozdíly jsou největší v ceně a kvalitě, ale i další vlastnosti mohou dále dělit podlahy na různé skupiny.

dřevo
Zdroj: muscache.com

Jestliže tedy chcete získat tu nejvhodnější podlahu, nezanedbávejte žádné detaily včetně potřebných zvukových a tepelných izolací nebo velikosti místnosti, do které chcete dřevěné parkety umístit.

Pro dřevěné parkety existují jistá pravidla

Když vybíráte novou podlahu, ujasněte si, zda chcete zároveň s ní také zateplení nebo spíš podlahové vytápění. Není totiž nutné používat klasickou třívrstvou dřevěnou podlahu společně se systémem vytápění. Bohatě postačí dvouvrstvá dřevěná podlaha, která není tolik známá, ale pro podlahové vytápění je mnohem lépe přizpůsobené.

Kvalitní dřevěné parkety jsou také mnohem odolnější než obyčejné lamely a s vyšší odolností roste také jejich životnost. Pokud si totiž pořídíte kvalitní dřevěné parkety, počítejte raději s větší finanční investicí, která se vám ovšem časem vrátí v podobě menších problémů s opravami a výměnou podlahy. U dřevěných podlah je totiž oprava mnohem jednodušší a zároveň netrpí tolik při běžné zátěži a opotřebení.


Zdroj, foto: flickr.com

Kvalitní dřevěné parkety vás překvapí

Všechny dostupné informace jasně upozorňují na rozdíly v kvalitě, která má výrazný vliv na finanční ztráty. Pokud si totiž pořídíte nekvalitní podlahu, přiděláte si spoustu práce a také finanční investice se prohloubí opětovnou demontáží, opravou nebo výměnou. Kvalitní dřevěné parkety naopak přinášejí jistotu a spokojenost.