Kvalitní kancelářská židle zajistí zdravá záda

Potřebujete kancelářskou židli? Kritérií k jejich výběru je spousta. Může jím být výrobce, záruka, design, ale také cena.

kancelarske-zidle-deluxe-hneda-7247

Ta je bohužel tím nejhorším rádcem. Levné totiž rozhodně neznamená kvalitní. Naopak. Mohou být použity levné postupy a materiály, které neodpovídají kvalitě. Jediným a tím nejdůležitějším kritériem výběru by měla být kvalita.

Sezení je mohem horší než stání

Dlouhé sezení je fenoménem moderní doby, který lidskému tělu vůbec neprospívá. Většina lidí ale bohužel pracuje velmi dlouhou dobu, má sedavé zaměstnání bez aktivního pohybu. To vše posiluje následky sezení v podobě bolestí páteře. Velmi podstatnou roli hraje výběr správné židle. Při sezení jsou stlačovány meziobratlové ploténky, což je nejenom nezdravé, ale také nebezpečné. Tlak na ploténky je při sezení přibližně o 50 % větší než při stání, což se samozřejmě negativně projevuje potížemi s páteří a bolestmi zad.

Šetřete meziobratlové ploténky

Proto výběr pracovní židle k počítači určitě nepodceňujte. Na https://www.hawaj.cz/kancelarske-zidle.html najdete široký sortiment židlí, který respektuje požadavky na vaše zdraví. Zdejší kvalitní židle nezpůsobují tak rychlou únavu těla způsobenou sezením. Dobrá židle dokáže šetřit meziobratlové ploténky, působí lépe na páteř. Zejména pro lidi, kteří často tráví v kanceláři více než 8 hodin, třeba programátoři, architekti, účetní by měli investovat do opravdu špičkové ergonomické židle. Vyplatí se jim to.

Pozor i na stehenní tepny

Výškově nastavitelný opěrák, nastavení výšky sedáku, nastavitelná bederní opěrka to vše je u židlí vyšší třídy samozřejmostí. Umožnuje sedět pohodlně a zároveň zdravě. Pamatujte i na to, že od přední hrany sedáku by mělo být k podkolenní jamce alespoň 5 cm. Jinak sedíte nesprávně, přiškrcujete si stehenní tepny.