Jak vymalovat byt svépomocí

Peněz není dnes nazbyt a proč si platit malíře, když si to můžeme udělat sami.

jak vymalovat byt
Foto: elliotsblog.net

Pro mnohé ženy je malování španělská vesnice a spoléhají především na muže. Pokud však muž není po ruce, musí se vrhnout do výmalby sama. Lze vymalovat byt svépomocí, bez velkých potíží a za pár chvil. Musíte si však nejdříve objektivně zhodnotit, jak na tom s manuální zručností vůbec jsme a až poté přemýšlíme o vymalování bytu.

Pořizování potřeb na malování

Při nákupu potřeb nezapomeňte na malířský váleček s mřížkou a kvalitní barvu. Nejlepší jsou již naředěné barvy, připravené ihned k použití. Odpadne Vám tak složité přelévání a měření poměru barvy a vody. Dbejte na to, abyste nekoupili do obytných pokojů latexovou barvu, která je vhodná spíše do chodeb. Pomůcky, které budete jistě potřebovat, jsou schůdky nebo postarší židle, kterou můžete zašpinit. Nábytek před malováním přesuneme do středu pokoje. Dostanete se tak po všech stěnách a stropech. Koberec musí být také smotán.

Bublinky a praskliny na stěně

Pokud se při nátěru objeví bublinky nebo praskliny, musíme nátěr opravit nejlépe pomocí širší špachtle. Štětkou, namočenou v čisté vodě, otřeme poškozené místo a oškrábeme místo. Pokud je potřeba sádry, použijeme ji v prášku, kterou rozděláme v kelímku s vodou a potřebné místo zasádrujeme.

Výmalba bytu

Po opravě můžeme jít rovnou na malování. Barvu můžeme pomocí válečku nanášet přímo na zeď a rovnoměrnými tahy kolmo nebo vodorovně krásně vymalujeme. Místnost dobře odvětráváme, aby řádně barva usychala. Po malování ještě umyjeme malířské potřeby a nábytek přesuneme na své místo.

jak vymalovat byt
Foto: elliotsblog.net, jak vymalovat byt