Jaké vzory povlečení letí v českých ložnicích

Módní trendy ovlivňují nejen oblékání, ale i vzhled našich domovů. Přenášíme si je i do ložnice, nebo zůstáváme ve výběru materiálů a vzorů povlečení spíš konzervativní? 

Věčná romantika ve stylu Provence

Kdo by neznal inspiraci francouzským venkovem? V ložnicích se drží už skoro 200 let. Zatímco dřív v peřinách s jemným květinovým vzorem spávali šlechtici ve svých venkovských sídlech, dnes je máme nejen na chatách, ale i doma v panelákovém bytě.

Povlečení se vzorem Provence patří mezi nejkupovanější kousky jara a léta,  nejspíš proto, že i doma se chceme obklopovat krásami přírody, které obdivujeme na dovolené nebo při víkendových procházkách. 

Pokud vám takové povlečení zatím chybí, nebo je už vybledlé, podívejte se na novou kolekci povlečení firmy Kvalitex. Novinkou letošního roku ve stylu Provence je oboustranné povlečení, které má z jedné strany květinový potisk a z druhé strany decentní proužky

Bavlněný satén – dotek luxusu nejen pro sváteční dny

Zatímco květinový vzor se hodí do ložnic, které mají trochu vintage ladění, saténové povlečení je dokonalý doplněkminimalistických ložnic. Bavlněný satén si získal oblibu hlavně pro svůj jemný lesk a příjemný povrch, díky kterému ho po hmatu okamžitě odlišíte od umělých tkanin.

Řada lidí si ho koupí hlavně na Vánoce, kvůli navození sváteční atmosféry. Později ale většinou zjistí, že už nechtějí spát v ničem jiném. Proč si neužívat pocit luxusu každý den

Obvykle saténové povlečení seženete pouze jednobarevné. Firma Kvalitex se letos inspirovala zahraničními trendy a přináší novinku – sérii saténového povlečení s jemným proužkem, které si můžete na e-shopu objednat v klasické bílé, ale i ve vínové a jiných sytých barvách. 

3D povlečení – hit pro milovníky focení

Zatímco bavlněný satén a povlečení ve stylu Provence se drží mezi nejoblíbenějšími vzory povlečení už dlouhou dobu, 3D povlečení je na trhu teprve pár let. Nechte se okouzlit sytými barvami fotografií, které vypadají velmi plasticky. Jsou vyrobené pomocí digitálního tisku na kvalitní bavlnu, takže vydrží dlouho jako nové.