Vyrobte si vlastní podtácky

Že jsou podtácky pod sklenice praktickou věcí nemůže rozhodně být pochyb. Horší to ovšem je při jejich výběru, který je na současném trhu velmi omezený. Nejčastěji se můžete setkat s korkovými podtácky, ale ty ne každému vyhovují, takže nezbyde nic jiného, než hledat dál. Ti kreativní z vás si však zvládnou podtácky vyrobit sami a to velmi snadno. Podívejte se, jak na domácí výrobu praktických podtácků.

podtácky
Zdroj: freshome.com

Jaký zvolit materiál

Hlavním prvkem při výrobě podtácku je silnější vrstva, která bude tvořit základ celého díla. Na nic bude dobré upevnit vrstvu, která dobře saje a zbaví nás tak vlhkosti ze skleničky. Vždy však záleží na tom, z jakého chcete vyrábět materiálu. Pokud váš základ bude tvořit látka, pak není třeba řešit další vrstvy. Jestliže ale sáhnete po plastovém základu, budete muset přidat savou vrstvu a to například v podobě kartonu, korku či již zmíněné látky. Zaměřte se také na barevnou kombinaci, abyste výsledný výrobek nemuseli ještě zatěžovat nánosem barvy.

podtácky

Podtácek dle vašeho gusta

Výhodou domácí výroby podtácků je možnost zvolit jak použití materiál, tak výsledný tvar, který bude podtácek mít. Klasikou jsou kulaté tvary, ale vy se nebojte experimentů a vytvořte si vlastní bláznivé podtácky například ve tvaru hvězdy, srdce a podobně. Pokud se vám nepodaří vytvořit totožné kousky, nezoufejte, protože tak bude alespoň každý skutečný originál.

podtácky

podtácky

podtácky

podtácky

podtácky

podtácky

podtácky
Zdroj: freshome.com